Sokan úgy hiszik, az üzletvezető kiosztja a munkát a beosztottjainak, időnként ellenőrzi őket, majd learatja a babérokat. Természetesen ez korán sincs így. Aki csak egy picit is ért az üzlethez, jól tudja, mekkora felelősséggel jár ez a munka. Többféle üzlettípus van, hiszen gondolhatunk adott esetben egy egyszerű kereskedelmi egységre vagy akár a vendéglátó-üzletvezetőkre is. Egy biztos, egyik munkakör sem láblógatós.
Mit csinál egy üzletvezető?
Sokszor azzal kezdődik a feladata, hogy létrehoz egy üzletet, vagyis vállalkozást alapít. Az azonban soha nem fog magától működni, tenni kell érte. Ennek pedig megvannak a maga lépései:
- Üzleti terv készítése
- Piackutatás
- Stratégia megtervezése
- Gazdálkodás
- Dolgozók felvétele
És akkor még nyitásról nem is beszéltünk! Egyértelmű, hogy az üzletvezetéshez – legyen szó most a vendéglátó-üzletvezetőkről – nem elég egy vendéglátó eladói végzettség. Ez inkább az alkalmazottaknak lesz majd szükséges. Az OKJ Akadémián indítunk persze Vendéglátó eladói tanfolyamot, sőt Vendéglátásszervező tanfolyamot is, de annak, aki saját üzletet akar, Vendéglátó-üzletvezető tanfolyamot kell végeznie.
Nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy ez a képzés elengedhetetlen is ehhez. Mert az üzletvezető feladatai a fentieknél még messze nem állnak meg.
Az üzletvezető további feladatai
- Megszervezni és irányítani a napi munkát,
- rendezvényeket szervezni házon belülre és akár kívülre is,
- betartani és betartatni a vonatkozó jogszabályi előírásokat,
- kezelni az esetleges panaszokat és
- gondoskodni az üzlet marketingjéről.
Ez utóbbi pedig nem csak a reklámokat jelenti. A mai világban minden valamit magára adó üzlet rendelkezik saját honlappal, sőt közösségimédia-felülettel is. Az üzletvezető dolga, hogy ezeken a csatornákon is „futtassa” a vállalkozást és elérhetővé tegye a céget a vendégek számára.
Ezekhez a feladatokhoz pedig igazi vezetői egyéniségre van szükség.
Milyen a jó üzletvezető?
Elsősorban döntésképes. Ha határozatlan típus vagy, akkor ideje megerősödnöd, hogy jó üzletvezető lehess. Ezen kívül az sem árt, ha
- jó emberismerő,
- jó szervező,
- jó stratéga vagy, aki
- határozott,
- vállalkozókedvű,
- következetes és
- kitartó.
Összefoglalva tehát elmondhatjuk, hogy a vendéglátó üzletvezető irányítja a vendéglátóhelyet, miközben az árubeszerzéstől kezdve az értékesítésen át a raktározásig mindenért felel. Vezetőként megszervezi és irányítja a vendéglátóhely jogszerű működését, felveszi az alkalmazottakat, felosztja a munkát és gondoskodik az üzlet marketingjéről is.
Az OKJ Akadémia Vendéglátó-Üzletvezető képzése
Ha úgy érzed, képes vagy erre a feladatra, és megvan benned minden ahhoz, hogy jó üzletvezető légy, jelentkezz Vendéglátó-Üzletvezető tanfolyamunkra.
Itt mindent megtanítunk neked az árubeszerzéstől kezdve az alapvető marketingfogásokig. Ha sikeres vizsgát teszel, az OKJ bizonyítványon túl három nyelvű Europass bizonyítványt is kaphatsz.
A képzés végeztével sem hagyunk azonban magadra. A beiratkozástól a munka világában való elhelyezkedésig támogatunk és segítünk Neked. Ráadásul tanfolyamaink elvégzéséhez részletfizetési lehetőséget is biztosítunk. Jelentkezz hozzánk!